Stulejka

Leczenie, zabieg, Stulejka u dzieci

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter

Stulejka u dzieci – jak się objawia?

Tak jak wcześniej powiedzieliśmy z penisem dziecka do lat trzech nic nie robimy, nie staramy się na siłę odciągnąć napletka od żołędzia do rowka ponieważ u dzieci do lat trzech napletek jest połączony z żołędziem za pomocą mastki.

Rodzic, która posiada dziecko do lat trzech i widzi, że napletek się nie ściąga, nie powinien się niczym przejmować ponieważ jest to naturalny i zdrowy objaw aczkolwiek zdarza się, że u niektórych dzieci daje się ściągnąć napletek ale jeżeli nie, to nie ma się czym przejmować.

Warto powiedzieć, że jeżeli u niemowlaka nie zaobserwujemy takich stanów jak problem z oddawaniem moczu czy zaczerwienia w okolicy żołędzi, to wszystko jest w porządku.

Po roku możemy się starać odciągnąć napletek aczkolwiek jeżeli to się nie uda, to nie przejmujemy się, nie staramy się robić czegoś na siłę.

Najważniejsze jest dbanie o penisa dziecka, myjemy go dokładnie aby jak najmniejsza była możliwość zapalenia.

 

Jeżeli u dziecka zaobserwujemy problem z zsunięciem napletka w celu z oddawaniem moczu powinniśmy się udać do lekarza urologa.

Problemem jest to, że wielu lekarzy, obawiając się postawienia błędnej decyzji, pozostawia sprawę stulejki u dziecka samoistnemu rozwojowi w celu zaobserwowania jak się rozwija. Jest to problem ponieważ w tym czasie najwięcej bakterii się rozwija i może to powodować różne stany zapalne czy zakażenie dróg moczowych.

 

Jeżeli jednak u dziecka powyżej lat trzech, napletek nadal się nie odciąga trzeba się udać jak najszybciej do lekarza specjalisty urologa ponieważ ten stan już nie jest prawidłowy.

Zobacz: Leczenie stulejki u dzieci